Czasopismo K.S.S.N.         


Krakowski Semestralnik Studentów Niepełnosprawnych


KSSN

Strona główna

Aktualności

Archiwum informacji

KSSN online

Semestralnik

Numery archiwalne

Menu

Redakcja

Kontakt

Współpraca

Patronat medialny

Twórcy K.S.S.N.



Archiwum informacji

Piątek, 25.05.2012

2 czerwca (termin rezerwowy 3 czerwca) na Krakowskich Błoniach odbędzie się kolejny - VI Integracyjny Studencki Piknik Lotniczy. Jak co roku nie zabraknąć ma atrakcji, a dla osób chętnych do podjęcia wyzwania organizatorzy przewidują konkurs w którym nagrodami będą aż 3 skoki spadochronowe oraz loty turystyczno-krajobrazowe nad miastem.

<więcej informacji>

Środa, 19.04.2012

Biura ds. Osób Niepełnosprawnych i Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych sześciu krakowskich uczelni działąjących w porozumieniu; UEK, AGH, PK, UJ, UPJPII oraz UP serdecznie zapraszają na V KRAKOWSKIE DNI INTEGRACJI.

<program imprezy>

Środa, 02.03.2012

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w II edycji konkursu fotograficznego organizowanego w ramach zbliżających się już V Krakowskich Dni Integracji. Tematem tegorocznej edycji jest „Student z niepełnosprawnością na sportowo”. W zeszłym roku II miejsce w konkursie zajęła studentka AGH Joanna Tarnowska. Komu poszczęści się w tym roku? Nie ukrywamy, że mocno liczymy na Wasze talenty.<.p>

<czytaj więcej> <regulamin>

Środa, 21.12.2011

Spotkanie wigilijne
Dnia 14 grudnia w nowym budynku biblioteki UPJPII odbyła się Wigilia, która już na stałe zagościła do kalendarza wydarzeń zarówno niepełnosprawnych studentów jak i pracowników Biur ds. Osób Niepełnosprawnych krakowskich uczelni. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Rektorzy, Pełnomocnicy oraz Kierownicy BONów. Spotkanie uświetnił występ zespołu „Bała-gun”, w skład którego wchodzą niewidomi i niedowidzący studenci. Przy dźwiękach kolęd oraz smacznie i suto zastawionym stole uczestnicy naprawdę bardzo mile spędzili czas.
Dziękujemy przy tej okazji gospodarzowi tegorocznej Wigilii, którym był UPJPII, za wyjątkowy wieczór. Szczególnie podziękowania należą się Katarzynie Kutek-Sładek –Pełnomocnikowi Rektora UPJPII ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Monice Piedze – psychologowi oraz pracownikowi BON UPJPII.

Środa, 21.12.2011

Dostępność stron internetowych - Fakty czy mity?
Szacuje się, iż w Polsce ponad 3000 instytucji publicznych posiada strony internetowe. Do tej liczby należy dodać dziesiątki tysięcy podmiotów realizujących zadania publiczne. Zgodnie z przepisami prawa polskiego, informacje zamieszczone na tychże stronach powinny być przedstawione w dostępnej formie. Niestety, dla wielu osób dostęp do elektronicznej informacji publicznej jest nadal utrudniony.

<czytaj więcej>

Piątek, 16.12.2011

Radosnych, zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym Nowym 2012 roku, życzliwości i miłości każdego dnia oraz spełnienia najskrytszych pragnień życzy cała Redakcja Krakowskiego Semestralnika Studentów Niepełnosprawnych.
SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO CZĘSTSZEGO ZAGLĄDANIA NA NASZĄ INTERNETOWĄ STRONKĘ! OD NOWEGO ROKU JESZCZE WIĘCEJ CIEKAWYCH NEWSÓW I ARTYKUŁÓW

<zobacz kartkę>

Wtorek, 29.11.2011

Impreza Andrzejkowa dla studentów niepełnosprawnych
W dniu 25 listopada br. w klubie Gwarek na Miasteczku AGH odbyła się zabawa andrzejkowa organizowana przez ZSN AGH przy w współpracy z ZSN UEK oraz fundacją Academica. Frekwencja dopisała i zjawiło się naprawdę dużo osób. Klub niemal pękał w szwach. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że zabawa, którą dodatkowo uatrakcyjniły liczne konkursy z nagrodami, potrwała do 4:00 rano. Wiele osób zjawiło się w ciekawych przebraniach a imprezę prowadził specjalnie na tę okazję zamówiony wodzirej. Kto się nie zjawił niech teraz żałuje, ale na szczęście kolejne Andrzejki już za rok :-)

Wtorek, 29.11.2011

Konferencja FIRR Pełno(s)prawny Student
W dniu 15 listopada w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbyła się V edycja konferencji Pełno(s)prawny Student. Jej organizatorem jest Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. Patronem medialnym konferencji był Krakowski Semestralnik Studentów Niepełnosprawnych.
Jednym z głównych tematów konferencji była kwestia praktycznych konsekwencji zmian Ustawy prawo o szkolnictwie wyższym, której nowelizacja weszła w życie 1 października br. Ponadto, w ramach prezentacji przedstawione zostały innowacyjne projekty realizowane przez różne uczelnie wyższe, nie tylko z naszego kraju. Dyskutowano także na temat sposobów dostosowania procesu dydaktycznego w wyjątkowo trudnych przypadkach.
Wśród prelegentów konferencji byli także Pełnomocnicy naszych uczelni – Andrzej Wójtowicz (AGH) oraz Ireneusz Białek (UJ).
Więcej na temat konferencji można znaleźć na stronie Fundacji: firr.org.pl

Czwartek, 29.11.2011

Obóz integracyjno-adaptacyjny w Szczyrku
W długi listopadowy weekend odbył się kolejny już obóz integracyjno-adaptacyjny dla studentów I roku. Tym razem miejscem imprezy był malowniczo położony w Beskidzie Żywieckim Szczyrk.
W ramach imprezy uczestnicy wysłuchali prezentacji nt krakowskich Biur ds. Osób Niepełnosprawnych, Zrzeszeń Studentów Niepełnosprawnych. PFRONu a także języka migowego. Ponadto wzięli udział w warsztatach psychologicznych prowadzonych przez Monikę Piegę – psychologa UPJPII. W czasie wyjazdu odbyło się także bardzo ciekawe spotkanie z Panem Krzysztofem Gardasiem – niepełnosprawnym zdobywcą takich szczytów jak Mount Blanc, Kilimandżaro, Elbrus czy Aconcagua. W sobotnie przedpołudnie odbyła się również projekcja filmu „Moja lewa stopa”. Jednak największą atrakcją obozu było niewątpliwie zwiedzanie Muzeum Browaru Żywiec, które uczestnicy odwiedzili w piątek.
Studenci, którzy tego wymagali mięli zapewnioną pomoc asystenta. Ponadto z myślą o osobach mających problemy ze słuchem w obozie wzięli udział także dwaj tłumacze języka migowego. Oczywiście zakwaterowanie miało miejsce w ośrodku dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W imprezie udział wzięli studenci pięciu krakowskich uczelni wyższych (UEK, AGH, PK, UP i UPJPII). Uczestnicy nocowali w malowniczo położonym na zboczach masywu Klimczoka ośrodku Orle Gniazdo.
Z pierwszych opinii uczestników wiemy, że obóz się podobał i że będą go oni miło wspominać. Dziękujemy przy tej okazji wszystkim za udział i życzliwość w czasie wyjazdu.
Pełna relacja z obozu już wkrótce!

Środa, 26.10.2011

Fundacja Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ACADEMICA poszukuje osoby na stanowisko Redaktora / koordynatora wydania Krakowskiego Semestralnika Studentów Niepełnosprawnych.

więcej informacji ... czytaj ...

Poniedziałek, 24.10.2011

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego serdecznie zaprasza do udziału w V Edycji Konferencji Pełno(s)prawny Student. Patronem medialnym konferencji jest Krakowski Semestralnik Studentów Niepełnosprawnych.

plakat ... pobierz ...
więcej informacji ... czytaj ...

Czwartek, 06.09.2011

Zachęcamy do przeczytania gazetki "Głos Wyspy", wydanej przez uczestników IX Studenckiego Obozu Integracyjnego Gdańsk 2011, znajdującej się w dziale KSSN online

Czwartek, 28.04.2011

Własny biznes, przyszłość we własnych rękach
Projekt "Twój biznes - Twoja przyszłość". skierowany jest do wszystkich osób zamieszkujących i/lub pracujących na terenie województwa małopolskiego pragnących założyć własną firmę.
Zapewnia kompleksowe szkolenia z zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz możliwość otrzymania bezzwrotnej dotacji w wysokości do 40 tyś. zł oraz wsparcia pomostowego w wysokości 800 zł przez okres do 12 miesięcy.
Szczegółowe informacje na temat projektu na stronie www.twojbiznes.malopolska.pl. Partnerem projektu jest Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości AGH

Piątek, 15.04.2011

Złoty Chłopak
Student AGH Marcin Ryszka (I rok, wydział Zarządzania) na Mistrzostwach Świata IBSA (International Blind Sports Federation) Osób Niewidomych i Słabowidzących w Antalyi (Turcja) zdobył trzy złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe. Mistrzostwa odbyły się w dniach od 6 do 10 kwietnia 2011 roku.
Złote medale zdobył płynąc stylem klasycznym na 50, 100 i 200 metrów. W tych konkurencjach pobił rekord Polski. Srebro wywalczył płynąc 200 merów stylem dowolnym, a dwa brązowe krążki otrzymał za 100 metrów stylem dowolnym i 200 metrów zmiennym (też ustanowił rekord Polski).
Dzięki świetnym wynikom na 100 metrów stylem klasycznym i 200 m zmiennym Ryszka uzyskał prawo do startu w olimpiadzie w Londynie w 2012 roku. Konkurencją olimpijską, w której ma szanse wystartować nasz zawodnik może być jeszcze 400 metrów stylem dowolnym.
W Mistrzostwach Świata startowały 23 państwa. Polska zdobyła sumarycznie 18 medali.
Kolejny start Marcina Ryszki najprawdopodobniej w lipcu, na Mistrzostwach Europy.

Źródło: ...tutaj...

Czwartek, 07.04.2011

Serdecznie zapraszamy na IV Krakowskie Dni Integracji, które odbędą się w dniach 12 - 14 kwietnia 2011.

plakat                 zaproszenie  

Poniedziałek, 14.03.2011

Kraków w obiektywie
Konkurs „Student niepełnosprawny vs krakowska rzeczywistość”
W ramach IV Krakowskich Dni Integracji ZSN przy współpracy krakowskich BON-ów organizuje konkurs fotograficzny.
Treść:
• ukazanie studenta niepełnosprawnego w środowisku krakowskim
   - w codziennych sytuacjach
   - problemów i przeszkód z jakimi sie boryka
   - o pozytywnych przykładów przystosowania miasta oraz otwartości społeczeństwa
• Mile widziana inwencja własna

Termin nadsyłania prac: 25.03.2011
Wystawa najlepszych zdjęć: Galeria Kotłownia PK
Wyniki oraz rozdanie nagród: 12.04.2011 - Galeria Kotłownia PK
Prosimy o nadsyłanie zdjęć (rozdzielczość min. 2600 x 1900) wraz z krótkim opisem / komentarzem, a także imię i nazwisko autora, nazwę uczelni (jeśli autorem jest student) oraz numer telefonu, na adres: zsn@zsn.uek.krakow.pl. W przypadku kłopotu z przesłaniem zdjęcia prosimy o kontakt celem ustalenia innej formy dostarczenia zdjęcia (np. na nośniku).

Organizator: ZSN UEK
przy współpracy z: BON AGH, BON PK, BON UEK, BON UP, BON UPJPII
Uwaga! Przesłanie fotografii jest jednoznaczne z oświadczeniem posiadania praw autorskich oraz wyrażeniem zgody na korzystanie z nich przez organizatorów konkursu w celach związanych z organizacją wystawy i wyłonieniem zwycięzców a także w przypadku zamieszczenia wybranych prac oraz informacji o całym wydarzeniu w mediach.

Piątek, 18.02.2011

Program Student II - Druga runda
Przypominamy: od 1 do 28 lutego 2011 roku przyjmowane są wnioski o dofinansowanie kosztów nauki w ramach realizacji programu "Student II- kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych" (dla osób, które w okresie października ubiegłego roku nie składały wniosku w ramach w/w programu).
Załączniki do wniosku można dołączyć później.
Wymagane załączniki to:
• kserokopia orzeczenia o niepełnosprawności,
• zaświadczenie o kontynuowaniu nauki,
• oświadczenie o dochodach brutto (za ubiegły rok kalendarzowy) przypadających na jedną osobę w rodzinie,
• oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez PFRON
Wysokość udzielonego dofinansowania, uzależniona jest od: sytuacji majątkowej wnioskodawcy, stopnia niepełnosprawności, wysokości opłaty za naukę (czesnego), sposobu prowadzenia gospodarstwa domowego (samodzielnie czy wspólnie z rodziną).
Dodatkowo informujemy, że osoby posiadające osiągnięcia w nauce mogą ubiegać się o przyznanie dodatkowego dofinansowania na pokrycie kosztów nauki. Dofinansowanie to uzależnione jest od średniej ocen uzyskanej przez Wnioskodawcę. Średnia ocen wyliczana jest z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, jako średnia arytmetyczna, na podstawie wszystkich ocen uzyskanych przez Wnioskodawcę w roku akademickim poprzedzającym rok akademicki, którego dotyczy wniosek o dofinansowanie.
Szczegóły dotyczące programu jak również druk wniosku dostępne są na stronie www.pfron.org.pl

Piątek, 14.01.2011

Google zapłaci zdolnym niepełnosprawnym
Do 20 stycznia 2011 studiujące osoby niepełnosprawne wszystkich poziomów studiów (licencjackie, magisterskie, doktoranckie) kierunków informatycznych i pokrewnych, mogą ubiegać się o roczne stypendium od Google’a w wysokości 7000 euro.
Stypendyści zostaną również zaproszeni do Centrum Google, w Zurychu na bezpłatne spotkania warsztatowe w czerwcu 2011. Konkurs kierowany jest do mieszkańców Europy, studiujących w krajach Unii Europejskiej, kierunki takie jak: technika, inżynieria komputerowa, informatyka itp.
Formularz wniosku należy wysłać i wypełnić za pośrednictwem strony internetowej, oprócz formularza wymagany jest również: życiorys, a także: dwa listy referencyjne od profesorów oraz dwa krótkie eseje na wskazany temat i zaświadczenie o ocenach z uczelni.<.p>

Szczegółowe informacje oraz dostęp do formularza (w języku angielskim) ..:: tutaj ::..
Ogłoszenie wyników konkursu w kwietniu 2011.

Piątek, 07.01.2011

Rozpocznij 2011 na sportowo
Od 10. stycznia 2011 rozpoczyna się kolejny semestr zajęć sportowych organizowanych dla studentów niepełnosprawnych przez Biuro ds. ON, Fundację Studentów i Absolwentów AGH Academica oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH.
Bezpłatnie mogą w nich uczestniczyć niepełnosprawni studenci z: AGH, PK, UEK, UJ, UP, UPJPII.
Obowiązujące dotychczas terminy pozostają bez zmian.

Szczegółowe informacje dostępne ..:: tutaj ::..

Czwartek, 23.12.2010

Po prostu WESOŁYCH ŚWIĄT !

Najserdeczniejsze życzenia ciepłych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz radości spełnienia marzeń, nowych wyzwań i inspiracji, a także mnóstwa energii do ich realizowania w Nowym 2011 roku życzy
Paweł Rozmus (Redaktor Naczelny) wraz z całą Redakcją Krakowskiego Semestralnika Studentów Niepełnosprawnych
TRZYMAJCIE SIĘ CIEPŁO I NIE ZAPOMINAJCIE O NAS I O NASZEJ STRONIE ;-)

Poniedziałek, 13.12.2010

Balans(ująca) Joanna Pawlik w krakowskim Bunkrze Sztuki
15 grudnia o godzinie 18.00 w Muzeum Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki” zostanie otwarta wystawa Joanny Pawlik pt. „Balans”. Tę szczególną prezentację dokumentalną można będzie oglądać przy placu Szczepańskim 3a od 16.12.2010 do 30.01.11, w godzinach 11.00-18.00 od wtorku do niedzieli.
Zaprezentowane zostaną filmy przedstawiające kobiety w publicznych sytuacjach, a także zachowania innych osób wobec kobiet po amputacjach, czy próby utrzymania równowagi.
Artystka w ramach instalacji decyduje się na balansowanie z emocjami (zwłaszcza tymi pozytywnymi, choć nie tylko), poszukiwaniu porozumienia i wspólnych elementów u różnych bohaterek prezentacji. Obok samej Pawlik w projekcie biorą udział między innymi: Katarzyna Rogowiec (dwukrotna Mistrzyni paraolimpijska z Turynu), Ewa Zielińska (polska lekkoatletka) oraz inne kobiety.
Wystawa „Balans” jest częścią rocznego projektu zatytułowanego „Ekonomia utraty, Joanna Pawlik i Elin Drougge” organizowanego przez Galerię Bunkier Sztuki wraz z Grünerløkka Lufthavn.
Joanna Pawlik jest malarką i artystką wideo, absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Odkąd w wieku 10. lat doświadczyła amputacji nogi bada kondycje ciała pod wpływem niepełnosprawności i walczy z nietolerancją oraz wykluczeniem. W swoich praca koncentruje się głównie na eksponowaniu siły i niezależności kobiet z niepełnosprawnością.

Czwartek, 09.12.2010

Budowanie Bez Barier
10 grudnia 2010 o godzinie 18:00 w Auditorium Maximum rozpocznie się uroczysta gala wręczenia nagród "Kraków Bez Barier 2010". W tym roku galę uświetni recital Pauliny Bisztygi oraz występ zespołu Raz Dwa Trzy.
Celem konkursu jest promowanie budownictwa dostępnego dla wszystkich, w tym w szczególności z uwzględnieniem potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się (osób z niepełnosprawnością, starszych, rodziców z wózkami) oraz wyłonienie najlepiej dostosowanych budynków położonych w Krakowie a także prezentacja najlepszych rozwiązań architektonicznych w mediach i Internecie.
Konkurs jest organizowany przez Urząd Miasta Krakowa i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2007 roku. Nagrody są przyznawane w czterech kategoriach:
1) obiekty użyteczności publicznej (m.in. urzędy, restauracje, kluby, szkoły, centra handlowe, obiekty sportowe),
2) obiekty mieszkalne (m.in. osiedla i budynki mieszkalne),
3) przestrzeń publiczna (m.in. ulice, parki, place miejskie, strefy wejściowe do obiektów),
4) obiekty i przestrzenie zabytkowe.
Przedstawiciele Redakcji KSSN również tam będą.
Już niebawem fotoreportaż w KSSN OnLine.

Piątek, 26.11.2010

Wyjątkowy wernisaż wyjątkowego malarza
Już we wtorek 30 listopada o godzinie 12.00 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbędzie się wernisaż Stanisława Kmiecika, malującego ustami i nogami.
Podczas wtorkowego wernisażu Stanisław Kmiecik zaprezentuje niepowtarzalny pokaz malowania obrazu. Natomiast wystawa jego prac będzie trwała do 22 grudnia 2010 roku.
Głównym organizatorem wystawy jest Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych wraz z Biblioteką Główną UEK. Ekspozycję współorganizuje również Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych.
Serdecznie Zapraszamy.

Środa, 24.11.2010

Gwarne Andrzejki – nie może Cię tam zabraknąć!
30 listopada 2010 o godzinie 20.00 w klubie „Gwarek” przy ul. Reymonta 17 rozpocznie się „Impreza Andrzejkowa” organizowana przez krakowskie Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych.
Na wszystkich oprócz dyskoteki czekają wróżby oraz konkursy z nagrodami.
Wstęp na podstawie legitymacji studenckiej.
Bilet (wymienny w trakcie imprezy na napój) kosztuje 4 zł, a nabyć go można w BON AGH oraz akademiku DS-9 „Omega” (pokój 226).
Redakcja KSSN również zaprasza do wspólnej zabawy.

Poniedziałek, 22.11.2010

Usłysz film, jeśli nie możesz go zobaczyć
W ramach festiwalu „Etiuda & Anima” 23 i 24 listopada (wtorek i środa) o godzinie 18.00 w kinie Rotunda, przy ul. Oleandry 1, odbędzie się pokaz filmów z audiodeksrypcją.
Na dwudniowe seanse filmowe składają się etiudy studenckie uzupełnione dodatkowym komentarzem pojawiającym się między dialogami, który umożliwi osobom niewidomym samodzielną interpretację niedostępnego do tej pory przekazu wizualnego.
Audiodeskrypcję przygotowały: studentka i absolwentka Katedry UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową UJ Justyna Drożdż oraz Agata Psiuk, wspólnie z pracującą w Katedrze Anną Jankowską.
Pokazowi towarzyszyć będzie wystawa przygotowana przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UJ, które zaprezentuje nowoczesne technologie wspierające osoby niewidome i słabowidzące w zdobywaniu wiedzy na studiach, a później na otwartym rynku pracy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej festiwalu ..:: tutaj ::..

Piątek, 05.11.2010

Niepełnosprawni doktoranci też będą objęci dotacją
- Wiele wskazuje na to, że nareszcie w życie wejdzie już dawno przygotowana nowelizacja Prawa o szkolnictwie wyższym na mocy której z dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego będzie można finansować również kształcenie doktorantów z niepełnosprawnością – potwierdza - po spotkaniu z ministrem Zbigniewem Marciniakiem - Andrzej Wójtowicz (kierownik BON AGH), w którym uczestniczył on wraz z przedstawicielami Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego – wiceprezesem Aleksandrem Waszkielewiczem oraz dyrektorem Jackiem Zadrożnym.
W trakcie uchwalania poprzedniej nowelizacji do katalogu uprawnionych do korzystania z dotacji na kształcenie i wyrównywanie szans na uczelni osób niepełnosprawnych nie wpisano doktorantów.
Biorąc pod uwagę, że coraz więcej osób niepełnosprawnych podejmuje obecnie studia III stopnia, jest to dla nich do pewnego stopnia krzywdzące. W szykowanej obecnie kolejnej nowelizacji, wspomniane niedopatrzenie ma być naprawione.
Niestety do pełni szczęścia jeszcze trochę brak. Tym razem pominięto słuchaczy studiów podyplomowych. Jednak źródła zbliżone do polskiego parlamentu potwierdzają nieoficjalnie, że planowane jest wprowadzenie tego rozszerzenia w ramach poprawek zgłaszanych przez sejmowe kluby parlamentarne. Jest to o tyle ważne, że brak takiego zapisu uniemożliwia np. osobom niesłyszącym lub niedosłyszącym korzystanie z bezpłatnej pomocy tłumaczy na studiach podyplomowych.
Redakcja KSSN będzie śledzić, jak potoczy się ta sprawa. Wkrótce szerszy materiał na ten temat.

Poniedziałek, 18.10.2010

Studiujesz w AGH na I roku? ZAADAPTUJ SIĘ!
Akademia Górniczo-Hutnicza we współpracy z Ośrodkiem Terapii Poznawczo-Behawioralnej MENSANA sp. z.o.o organizuje BEZPŁATNE warsztaty adaptacyjne dla studentów I roku.
Wykład inauguracyjny programu: 19.10.10, 15.00 w Auli AGH (paw. A0, I piętro)
Program przewiduje warsztaty na temat:
• Komunikacja interpersonalna
• Skuteczna organizacja czasu i finansów
• Stres – przyjaciel czy wróg studenta?
• ABC uzależnień – nie daj się złapać w pułapkę
• Umiejętność efektywnego uczenia się
• Jak Cię widzą tak Cię piszą– sztuka autoprezentacji
• Relaksacja dla zaawansowanych
• Moja seksualność
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów. Pierwszeństwo zapisów mają STUDENCI PIERWSZEGO ROKU. Na pierwszą konsultacje trzeba zabrać ze sobą INDEKS.
Można umówić się telefonicznie lub mailowo (rejestracja telefoniczna: pon.-pt. 10:00-18.00).
W Punkcie Konsultacynym dostępne są także porady psychologa, który doradzi w sytuacji kryzysowej. Punkt działa na zasadzie: „Otwartych Drzwi” – można przyjść w dowolnym czasie, lub umówić się na konkretny termin.

Szczegóły ..:: tutaj ::..
Kontakt:
MENSANA sp. z.o.o
Kraków, ul. Józefitów 19b/3
Tel. 12 630 9265 lub: 512 072762
Informacje organizacyjne:
DZIAŁ NAUCZANIA AGH
tel. 12 617 48 94
mail: adapter@agh.edu.pl

Piątek, 15.10.2010

PFRON „PEGAZ 2010”: ujawniono kolejne terminy składania wniosków
Wnioski dotyczące PFRONowskiego programu „Pegaz 2010” w obszarze D można składać w trybie ciągłym, jednak nie później niż do dnia 15 listopada danego roku.
Obszar D tego programu dotyczy pomocy w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, tj. w zakupie części zamiennych, akumulatorów, dodatkowego wyposażenia i/lub w pokryciu kosztów jego niezbędnych napraw, remontów, przeglądów technicznych, konserwacji i renowacji.
Wnioski należy składać w oddziałach znajdujących się w miejscu zamieszkania osoby zainteresowanej.

Więcej informacji ..:: tutaj ::..

Piątek, 15.10.2010

PACA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH: Milmex poszukuje osób z wykształceniem technicznym
Firma MILMEX Systemy Komputerowe – Zakład Pracy Chronionej poszukuje osób z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności do pracy na stanowiskach: Kierownik Punktu Obsługi Klienta, Instalator w Punkcie Obsługi Klienta, Pracownik Punktu Obsługi Klienta. Oferta dotyczy Punktów na terenie: Krakowa, Zabierzowa, Proszowic i Tarnowa.
Od kandydatów firma wymaga: wykształcenia średniego (pracownicy Punktu Obsługi, Instalatorzy) oraz wyższego (Kierownik Punktu Obsługi Klienta) TECHNICZNEGO, biegłej znajomości obsługi komputera i znajomości języka polskiego (w mowie oraz piśmie), a także wysokiego poziomu zdolności interpersonalnych.
Wynagrodzenie składa się z: pensji podstawowej, prowizji od sprzedaży według regulaminu naliczania premii prowizyjnej oraz premii uznaniowa za dodatkowe osiągnięcia (do 100% pensji).
Firma oferuje obecnie 90 stanowisk i zapowiada dalsze rozszerzanie sieci Punktów Obsługi Klienta.
Szczegółowy opis ofert jest dostępny w Centrum Karier AGH, przy ul. Reymonta 17
Zgłoszenia: CV oraz scan orzeczenia niepełnosprawności na adres: praca@milmex.pl

Środa, 13.10.2010

Twój Ruch!
Akademia Górniczo-Hutnicza dysponuje miejscami w akademiku dostosowanymi dla osób z dysfunkcja narządu ruchu.
Cena to 395 zł miesięcznie.
Miejsca w akademiku DS ALFA przy ul. Reymonta 17 mają łazienki dostosowane do potrzeb osób mających kłopoty z poruszaniem się. Są one dostępne w ramach wolnej sprzedaży.
Jak mówi Paweł Sarzała – pracownik BON AGH: Takie lokum może wynająć każdy student, jednak preferujemy osoby mające dysfunkcje narządu ruchu, zwłaszcza poruszające się o kulach.
Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w BON AGH.

Wtorek, 12.10.2010

KSSN: WARM UP!
13.10.2010 (środa) o godzinie 10.00 rozpocznie się pierwsze w roku akademickim 2010/11 SPOTKANIE REDAKCJI GAZETY – rozpoczęcie prac nad numerem KSSN 6.
Będzie ono miało miejsce w siedzibie BON AGH przy ulicy Reymonta 17/10
Serdecznie zapraszam wszystkich dotychczasowych współpracowników oraz WSZYSTKIE OSOBY zainteresowane dołączeniem do zespołu.

Niedziela, 10.10.2010

Czas ucieka Student II czeka
15 października 2010 mija termin składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Student II” PFRON na cały rok akademicki 2010/2011.
Program ten pozwala dofinansować koszty związane z nauką na uczelni wyższej (zakwaterowanie, czesne, korepetycje, pomoce naukowe). Jest kierowany do studentów z niepełnosprawnościami.
Szczegółowe informacje na ten temat na stronie BON AGH: ..:: tutaj ::.. oraz na stronie PFRON: ..:: tutaj ::..

Piątek, 08.10.2010

Wyślij mi z wakacji… gazetkę!
Niektórzy twierdzą, że dziennikarz zawsze jest w pracy. Ekipy KSSN też nie opuścił reporterski instynkt, również w trakcie urlopu.
W sierpniu 2010 Redakcja Krakowskiego Semestralnika Studentów Niepełnosprawnych w trakcie VIII Obozu Integracyjnego w Dźwirzynie uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich.
W ośrodku wczasowo-kolonijnym „Pionier” przy ulicy Wyzwolenia 21 w Dźwirzynie powstała terenowa redakcja gazetki „Trzymaj Pion(ier)”. Bakcylem reporterskim zaraziliśmy też innych wczasowiczów z naszej studenckiej grupy, nie tylko piszących już w KSSN.
Ta gazeta codzienna donosiła o mniej lub bardziej poważnych sprawach, które miały miejsce w czasie tego wyjazdu. A DZIAŁO SIĘ TAM CAŁKIEM SPORO.

Oto KOLEKCJONERSKIE WYDANIE WSZYSTKICH NUMERÓW „TP” ..:: pobierz ::..

Opracowanie i treść © Paweł Sarzała